Otázky a odpovědi

Kde se chalupa nachází?

Chalupa Končiny leží v nadmořské výšce 580m u klidné silničky třetí třídy mezi obcemi Buřany a Františkov, asi tři sta metrů nad Janatovým mlýnem. Chalupa je zasazena v údolí Františkovského potoka na polosamotě mezi částečně zalesněnými stráněmi, v okolí se nachází několik chat a chalup. Příjezdová komunikace  odbočuje ze silnice podél řeky Jizery Jablonec nad Jizerou - Jilemnice kolem Buřanské skály vzhůru na Buřany, dále míjí chalupu Končiny a pokračuje stále do kopce přes malebnou obec Františkov s roztroušenou horskou zástavbou až k chatě Družba nad Horní Rokytnicí. Zde se napojuje na silnici Rokytnice - Rezek - Jestřábí/ Vítkovice.

Lze se k chalupě dostat autem?

Chalupa je bez problémů (snad jen s výjimkou kalamitních situací) dostupná autem v létě i v zimě po udržované komunikaci. Parkoviště pro několik aut je přímo u silnice přibližně dvacet metrů od chaluoy. V létě lze dojet autem až před vchod.

Je v okolí prostor pro dětské hry a sport?

 

Východ z chalupy je na cestu výškově oddělenou od silnice, chalupa stojí samostatně a v okolí je dostatek prostoru pro různé dětské hry - v létě  na břehu potoka, v zimě je možné bobovat nebo sáňkovat na okolních stráních. Na menší děti je ovšem nutné dohlédnout s ohledem na blízkost potoka a specifika horského terénu s řadou terénních zlomů a vyvýšenin.  Fotbálek a míčové hry lze hrát na travnatém plácku u potoka.

Kde lze v okolí nakoupit?

Nakupovat lze buďto v Jablonečku (otevírací doba většiny obchodů Po-Pá 8-17:30, So 8-11), nebo v Rokytnici nad Jizerou (TESCO Po-Ne 7-21).

Je v místě restaurace?

V pěším dosahu chalupy se nachází vyhlášená restaurace v boudě "Háskov" (cca 20 minut chůze) a restaurace nově zrekonstruovaného penzionu "U nás" v sousedním Bratrouchově (cca půlhodina chůze). V roce 2010 byla rovněž znovu otevřena resturace "U rybářky" (cca 12minut chůze směrem na Háskov).

 

Autem jsou dosažitelné restaurace v Rokytnici nad Jizerou, v Jablonečku a bouda "Na Rezku" (vše do deseti minut jízdy).

 

Doporučujeme navštívit hucul farmu na Janově Hoře (koně, dětské hřiště s ovcemi a kozami) a ochutnat jejich steaky (cca 15 minut autem přes Rezek a Vítkovice, u bývalého hotelu Praha přejet hlavní silnici spojující Jilemnici a Horní Mísečky).

 

Rovněž návštěva restaurace Na Buďárce nahoře u kostela v Pasekách je doporučení hodná (cca 15 minut autem přes Jablonec nad Jizerou a Paseky).

Kontakt

Chalupa Končiny

chalupakonciny@gmail.com

Končiny 70, Buřany, 512 43 Jablonec nad Jizerou

+420 732 368037
Facebook Chalupa Končiny

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode